Alpay: Zeki Müren sanat müziğini katletti

Şarkıcı Alpay, Türk Sanat Müziği'nin en önemli isimlerinden Sanat Güneşi Zeki Müren hakkında ağır ifadeler kullandı.

Alpay: Zeki Müren sanat müziğini katletti
21 Şubat 2021 - 13:08 - Güncelleme: 21 Şubat 2021 - 13:13
Şarkıcı Alpay, Türk Sanat Müziği'nin en önemli isimlerinden Sanat Güneşi Zeki Müren hakkında ağır ifadeler kullandı. Şarkıcı Alpay, daha önce “Zeki Müren gençlere kötü örnek oluyor” dediği için eleştiri alan Özdemir Erdoğan’a da destek verdi.

Zeki Müren’in abartılı üslubu ve Türkçe’siyle Türk sanat müziğini katlettiğini söyleyen Alpay, "On kulağım olsa biriyle Zeki Müren dinlemem. Zeki Müren abartılı üslubu ve Türkçe'siyle Türk Sanat Müziği'ni katletmiştir. Ölçüsüz tavırlarıyla Türkiye'de kötü örnek olmuştur" ifadelerini kullandı.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre şarkıcı Alpay, "Müthiş ağdalı bir üslupla söyledi şarkılarını Zeki Müren. Bana hiçbir duygu vermez çünkü duygusuz söyler, rol yapar. Türkçe de 'Reca ederim' diye bir şey var mıdır. 'Rica ederim' dersin. Türkçe'yi çok iyi konuştuğu söylenen Zeki Müren bilakis Türkçe'yi de, Türk sanat müziğini de abartılı bir üslup kullanarak bozmuştur" ifadelerini kullandı.

Alpay, "Zeki Müren, her şeyi sansürleyen, müthiş güzel şarkıları bile repertuvarına almayan, son derece tutucu eski TRT'nin Türkiye'ye attığı en büyük kazıktır" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum