Görkem Saçar

Görkem Saçar

[email protected]

Kahraman olmak istiyorsan korkuyu satın almalısın

17 Temmuz 2021 - 13:58

Herkesin korkuyla sattığı piyasada kahraman olmak istiyorsan korkuyu satın almalısın.

2 aydır bir yanda Çin’deki yasakları bir yanda Elon Musk’tan tweetleri bir yanda merkez bankalarından regülasyon haberleri… Piyasaları düşürmek için ne gerekiyorsa yapıldı, piyasalar soğutuldu, ufak yatırımcılar kaçırıldı.

Pandeminin etkisiyle milyarlarca basılan dolar tasfiye edildi, büyük çöküş biraz daha ileriye ertelendi. Fakat bu tasfiyeyi basılan paraya oranlığımızda kesinlikle yeterli değil. Piyasadan daha fazla dolar çıkması, birileri tarafından yok edilmesi gerekiyordu en azından şimdilik ilk etap tamamlandı.

Bitcoin gibi enstrümanlar piyasadan doları çekmek için inanılmaz güzel bir araçtır. Eğer böyle enstrümanlar olmazsa piyasada çok miktarda dolar olacağı için doların değeri azalabilir ve bu da enflasyonu beraberinde getirir. Bu yüzden bizleri yönetenler bu sistemi şu an için çökertmek istemeyecektir. 

Kurumsal firmalar tarafından bakacak olursak 37 bin dolar seviyesinden binlerce Bitcoin alan firmalar Bitcoin’in daha fazla düşmesiyle büyük değerler kaybedebilir bu da Amerika şirket hisselerini olumsuz etkileyebilir ki bu da domino etkisi yaratarak tüm piyasayı çökertebilir. Bu riski almak istemeyeceklerdir.

Bunların yanında Bitcoin altından çok daha iyi bir saklama aracıdır, sınırlıdır ve önümüzdeki 150 yıl boyunca neler yapacağı bellidir, merkez bankaları gibi kafasına göre hareket edemez. Bu yüzden gideceği yer ve varacağı yer bellidir, enflasyondan korumak için en önemli yatırım aracıdır.

Sonuç olarak ben boğanın bittiğini düşünmüyorum. Yaklaşık 2 aydır her gün onlarca temel analiz ve teknik analiz takip eden birisi olarak yatırımlarımı altcoinlerde ve Bitcoin’de tutmaya devam ediyorum. Önceki yazılarımda bahsettiğim sene sonu hedeflerim hala geçerlidir. Bitcoin için 100 bin dolar hedefi ufak bir rakamdır, 2024 senesinde 300 bin dolarlara ulaşabilecek bir enstrüman için dip seviyesi bu seviyelerdir. 

Elimde yüklü miktarda 6 tane altcoin bulunmakta bunları sizlere proje açıklamalarıyla beraber yazıyorum;
1)    Vidt: NFT projelerinin noteri diyebiliriz anlık fiyatı 0.34$
2)    Everest ID: Kimlik kartlarının blockchain dünyasındaki yansımasıdır, modern bankacılıktır, yeni nesil borsa sistemidir, bir devrimdir. Favori projemdir anlık fiyatı 0.21 $
3)    PundiX: Kripto paralar için POS cihaz üretici teknoloji firmasıdır anlık fiyatı 1.13 $
4)    XVG: Gizlilik odaklı kripto para birimidir anlık fiyatı 0.018 $
5)    DENT: Blockchain dünyasındaki telekomünikasyon projesidir anlık fiyatı 0,0019 $
6)    REEF: Ethereum’un rakibi, üstünde proje geliştirebileceğiniz blockchain ağıdır anlık fiyatı 0,013 $
Projelerin hedeflerini yazmıyorum fakat her birinden minimum 4x ile 5x arasında bir performans bekliyorum. Yatırımcının kendisine uygun gördüğü bir kar miktarda çıkması onlar adına çok daha faydalı olacaktır. 

Sene sonunda bu hedeflerim geldiğinde piyasadan tamamen çıkacak ve kazandığım paranın büyük kısmını başka enstrümanlara yatırıp sonraki boğa döngüsüne kadar bekleyeceğim. Ama tabi sembolik de olsa elimde bir miktar Bitcoin bulunduracağım.

Umarım hedeflerimiz bir bir gelir; kaybeden milyarlarca insan içinden değil de kazanan milyonlar içinden olabiliriz…

Beni Twitter’dan da takip edebilirsiniz: @gorkemsacarr

(Burada yer alan bilgilerin hiçbirisi yatırım tavsiyesi değildir.)
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum