Kırmızı Kalem

Kırmızı Kalem

[email protected]

Demirören Medya çalışanlarının gözü zamda

07 Temmuz 2022 - 20:34 - Güncelleme: 07 Temmuz 2022 - 20:45

Türkiye'de ekonomik kriz aldı başını gitti; asgari ücrete gelen zam daha maaşlara yansımadan birbirini kovalayan zamlar maaşlara yansımadan eldeki avuçtakini bitirdi.
Memurlar, emekliler ve asgari ücretli çalışanlar en azından bir zam aldı. Peki özel sektörde çalışanlar?

Özellikle zam haberlerini yapan, sokakta vatandaşın nabzını tutan veya sokakta vatandaşın nabzını tutamayan ama tutmuş gibi göstermeye çalışan maaşıyla geçinmeye çalışan medya çalışanları ne yapacak?
Daha asgari ücret açıklanmadan NTV çalışanlarına yaklaşık yüzde 30 zam yaptı. Yılbaşında da çalışanlarını enflasyon karşısında ezdirmemeye çalışan NTV grubunda çalışanlar nispeten şanslı. Kime göre mi?

Demirören Medya çalışanlarına göre tabii ki...
Demirören Medya'da çalışanların gözü Temmuz ayında yapılacak zamlardaydı. Zamlardaydı; çünkü 1 Temmuz'da yatan maaşlarda herhangi bir zam göremedi kimse. Yılbaşında da Demirören Medya çalışanları zaten düşük olan maaşlarında bir düzeltme beklemişti ama olmadı; yılbaşında 18 ile 30 arasında zamlanan maaşlar enflasyon yüzde 80'e dayanınca eridi bitti tabii ki..

Asgari ücret zammı açıklandı; 1 Temmuz geçti ama Demirören Medya'da henüz bir zam haberi gelmedi. Kulislerden alınan bilgiye göre zam çok fazla olmayacak. Çalışanların gözünde zam en azından enflasyon farkı kadar; yüzde 35-40 civarları. Ancak kulağımıza gelen son bilgilere göre Demirören Medya yüzde 20 ila 30 arasında bir zam yapmayı planlıyor. 

Bu çalışanları ne kadar memnun eder bilemem; ama kazan yavaş yavaş kaynamaya başladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum