Serdar Güleç

Serdar Güleç

[email protected]

Ülkenin kaderi kirli ağlara terk edilemez

19 Mayıs 2021 - 19:16

Havalar güzelleşiyor. Baharın renkleri, kokuları insanın içini kıpır kıpır yapıyor. Aşk coşkusu dans ediyor ruhumuzla. İçip güzelleşmek, kırların, doğanın yeniden doğuşuna katılmak, hayatın tadını çıkarmak istiyoruz. 

Dünyanın ve memleketin tüm sıkıntılarını bir tarafa bırakmak geliyor hepimizin içinden. Hippilerin “Savaşma seviş” diye haykırdığı günlerdeki gibi herkesi iyiye ve güzele davet etmek istiyoruz.

Ama aklımız pek de yerinde değil. Gerçeklerin dayanılmaz ağırlığını kaldırmakta zorlanıyor. Ülkenin batık ekonomisiyle boğuşan, iflas eden, yoksullaşan, açlık çeken gariban halk şu mavi gökyüzünün altında kararmış bir geleceğe bakıyor. Umut edemiyor. Çalışarak iyi bir hayat yaşamaktan ümidini kesen bu mücadeleci milletin insanları son çare olarak bir takım coin’lere zar atıyor.

Sesi duyulmayanlar ya da sesi bastırılanlar, hakkını arayıp da netice alamayanlar suç dünyasının dehlizlerinde yakılan meşalelerle karanlıktan aydınlığa çıkabilmeyi umuyor. Ülkenin en değerli beyinlerinin, en doğru kalemlerinin ifadeleri sadece vızıltı olarak geçip gidiyor çünkü ve emekçilerin nefesleri koktuğu gerekçesiyle ciddiye alınmıyor. 

Bulutsuzluk Özlemi’nin şarkısında dediği gibi... “Tarikat-ticaret-siyaset, devlet-mafya-aşiret...” ülke yıllardır bu kısır döngülerin içinde debelenirken biz yaşama sevincimizi diri tutmaya çalışıyoruz. 

Gençler ise her daim, en zor şartlarda bile umudunu kaybetmez. Cumhuriyetin yüzüncü yılı yaklaşırken Atatürk’ün bize emanet ettiğinden daha güzel bir cumhuriyeti inşa etmek zorundayız. Ülkemizi kirli ağlardan, sonu gelmez karanlık kısır döngülerden çıkarmak zorundayız. Atatürk Gençliğe Hitabe’yi boşuna kaleme almadı. 19 Mayıs kutlu olsun, ülkemize aydınlık getirsin!

YORUMLAR

  • 0 Yorum